Özel Tasarım Konteyner

Prefabrik evler : prefabrik evler fabrikalarda tüm yapı elemanları ve duvar panellerinin hazırlanıp kurulacağı yere sevk edilip orda hızlı bir şekilde montaj olanağı sağlayan yapılardır.

* Prefabrik yapıların tüm taşıyıcı sistemleri yüksek kaliteli galvaniz çelik saçlardan son teknoloji rollform makinalarında imal edilmektedir
* Prefabrik yapıların duvar panelleri fabrikalarda üretimleri yapılıp sevk edilirler.

* prefabrik yapıların tüm malzemeleri fabrikalarda ön üretimleri gerçekleştirilip sevk edilirler.
*prefabrik yapıların montaj süreleri tekkatlı yüz metre kare ortalama altı işgünüdür.
*prefabrik yapıların sökülmeleri ve tekrar takılmaları mümkündür.
*prefabrik yapılar söküm takım işlemlerinde zat oranları çok düşüktür tekrar montaj imkanı sağlar.

Çelik evler : Çelik evler fabrikalarda taşıyıcı çelik sistemlerinin son teknoloji rollform makinelerinde soğuk galvaniz çeliğin şekillendirilmesi suretiyle yapılmaktadır.Çelik evlerde kullanılan tüm galvaniz çelikler uygun statik hesaplamalar sonucunda farklı kalınlıklarda üretilmektedirler. -Çelik evlerin fabrikalarda hazırlanan çelik iskeletleri karkas halinde yapılacağı sevk adresine gönderilir ve burada karkasların bir birlerine plan ve projeye göre montaj edilerek birleştirilmesi sonucunda çeliklerin kurulumları gerçekleştirilir.ve binanın çelik karkası yapılmış olur.
-Şantiyelerde çelik evlerin kurulumlarının gerçekleştirilmesi prefabrik evlere göre montaj süreleri daha uzun sürmektedir. Bunun sebebi ise çelik karkasların öncelikle montajlarının yapılması çelik evin karkas şeklini alması sonrasında çelik yüzeylere dıştan kaplama osb yapılması ve sonrasında dış cephe için uygun kaplama malzemelerinin kaplanması işlemi ve bina içinde kalan çeliklerin iç kısımlarına yalıtım malzemelerinin konulması ve yapının iç kısmına kaplama yapılması süreçleri çelik yapıların uzun sürme sebepleri arasında yer almaktadır.
-Çelik yapılar sökülebilir yapılardır fakat prefabrik yapılara göre söküm işlemleri daha zor ve daha fazla zayiat vermektedir.
-Prefabrik yapılarda zayiat oranı yüzde beş ila on arasında olurken çelik evlerde bu zayiat oranı daha da fazla olmaktadır cephe kaplamalarının sökülmeleri içten ve dıştan zayiata sebebiyet vermektedir.
-Çelik evlerin ortalama yüz metre kare tek katlı için kurulum süresi kaplamalar dahil yirmi ila yirmi beş iş günüdür.

Tags:

Comments are closed

Call Now ButtonBizi Arayın